Miejskie Centrum Kultury w Ostródzie działa od 1996 r. Zajmuje się edukacją kulturalną i artystyczną oraz promuje młode talenty. Odbywają się tu szkolenia, warsztaty, wystawy malarskie i fotograficzne, koncerty, kabaretony, pokazy taneczne, kiermasze oraz spektakle adresowane do szkół. W ramach ostródzkiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego w co drugi poniedziałek miesiąca można obejrzeć obrazy kina europejskiego, amerykańskiego i azjatyckiego, a po projekcji przy kawie i ciastku podyskutować i powymieniać poglądy. Seanse filmowe odbywają się w czytelni biblioteki usytuowanej na zamku.

Zamkowy Chór Kameralny
Na zamku działa też Zamkowy Chór Kameralny pod dyrekcją Andrzeja Kowalskiego. W ubiegłym roku chór obchodził jubileusz. Z okazji 20-lecia istnienia odbył się uroczysty koncert, podczas którego wystąpili m.in. Hanna Zajączkiewicz (sopran) oraz Michał Tyczyński (fortepian).

Wśród imprez wpisanych na stałe do kalendarza domu kultury należą również Ostródzkie Międzynarodowe Lato z Folklorem, Ostróda Summer Hot Days, Dni Morza, Festiwal Ognia, Koncerty na Ścianie oraz Ostróda Reggae Festival.

W najbliższym czasie w Centrum Kultury w Ostródzie odbędą się: spotkanie z Piotrem Gąsowskim pt. „Co mi w życiu nie wyszło”, eliminacje do konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją” i XII Zamkowe Spotkania Taneczne „Bliżej tańca”.
(MW / Fot. Pixabay / CC0)